Φορτισμένο συναισθηματικά ήταν το κλίμα το πρωί της Δευτέρας στο πρώτο δρομολόγιο στον σιδηροδρομικό άξονα Αθήνα-Θεσσαλονίκη μετά την εθνική τραγωδία στα Τέμπη.
Στο πρώτο δρομολόγιο με αναχώρηση από τον Σταθμό Λαρίσης για Καλαμπάκα ταξιδεύουν ο υπουργός Επικρατείας και αρμόδιος για θέματα Υποδομών και Μεταφορών Γιώργος Γεραπετρίτης, ο πρόεδρος και διευθύνων σύμβουλος του ΟΣΕ Παναγιώτης Τερζάκης και στελέχη της Hellenic Τrain.
Δάκρυσε ο πρόεδρος του ΟΣΕ Παναγιώτης Τερζάκης
Μάλιστα, ο πρόεδρος του ΟΣΕ δεν έκρυψε τη συγκίνησή του στο πρώτο δρομολόγιο που σηματοδοτεί μια νέα εποχή για τους σιδηρόδρομους, καθώς ο φωτογραφικός φακός τον απαθανάτισε να δακρύζει.
![Δάκρυσε ο πρόεδρος του ΟΣΕ Παναγιώτης Τερζάκης στο πρώτο δρομολόγιο μετά τα Τέμπη / EUROKINISSI](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2023-04/mixanodigos1.jpg?itok=aV4NFNk1)
![Δάκρυσε ο πρόεδρος του ΟΣΕ Παναγιώτης Τερζάκης στο πρώτο δρομολόγιο μετά τα Τέμπη / EUROKINISSI](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2023-04/mixanodigos2.jpg?itok=l7IjQ_cF)
![Δάκρυσε ο πρόεδρος του ΟΣΕ Παναγιώτης Τερζάκης στο πρώτο δρομολόγιο μετά τα Τέμπη / EUROKINISSI](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2023-04/mixanodigos3.jpg?itok=2ajmECbn)
Το πρώτο δρομολόγιο της Ηellenic Train ξεκίνησε στις 8:28 από τον Σταθμό Λαρίσης προς Καλαμπάκα.
Ακολουθήστε το στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο