Συγκλονίζει τον Βόλο και τη Λάρισα ο θάνατος 58χρονου ο οποίος έχασε τη ζωή του χθεςτο μεσημέρι όταν το φορτηγό του έπεσε σε χαράδρα 25 μέτρων.
Το δυστύχημα σημειώθηκε στις 13.00 στον δρόμο για το Σέσκλο. Σύμφωνα με το TheNewspaper.gr o άτυχος άνδρας είχε πάει στην περιοχή για να φορτώσει γάλα από μαντρί, για λογαριασμό της εργασίας του, μίας γαλακτοκομικής μονάδας στη Β΄ΒΙ.ΠΕ Βόλου.
![Βόλος, τροχαίο](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2022-08/bolos-troxaio-fortigo-xaradra.jpg?itok=flzay0gs)
Σύμφωνα με πληροφορίες ο νεκρός διέμενε στη Λάρισα και εργαζόταν στην ευρύτερη περιοχή ως οδηγός. Τα αίτια του τραγικού δυστυχήματος διερευνά το Ανακριτικό τμήμα της Τροχαίας Βόλου, ενώ διατάχθηκε η διενέργεια νεκροψίας – νεκροτομής για να διαπιστωθούν τα ακριβή αίτια του θανάτου του. Αν δηλαδή υπέστη κάποιο παθολογικό πρόβλημα πριν το φορτηγό εκτραπεί από την πορεία του ή αν οφείλεται στην πρόσκρουση.
![Βόλος, τροχαίο](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2022-08/bolos-troxaio-fortigo-xaradra1.jpg?itok=_SDmC80f)