Βανδαλισμούς υπέστη ο ιερός ναός του Αγίου Δημητρίου των Όπλων στα Κάτω Πατήσια, όπου λειτουργούσε ο 37χρονος ιερέας ο οποίος κατηγορείται για κατ'εξακολούθηση βιασμό μιας 14χρονης και πορνογραφία ανηλίκων.
Οπως αναφέρει ο ΣΚΑΪ κατά τη διάρκεια της νύχτας άγνωστοι έριξαν μπογιές στην είσοδο της εκκλησίας.
Υπενθυμίζεται πως στον 37χρονο ιερέα ασκήθηκε βαριά κακουργηματική δίωξη ενώ η με απόφαση του Αρχιεπισκόπου Ιερώνυμου, ο κληρικός ετέθη αυτομάτως σε αργία και παράλληλα η Αρχιεπισκοπή κίνησε ήδη τη διαδικασία παραπομπής του στην εκκλησιαστική Δικαιοσύνη.
![μπογιές](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2022-01/vandalismo.jpg?itok=FSov41LW)
Ακολουθήστε το στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο