Σε κλίμα συγκίνησης και θλίψης τελέστηκε η κηδεία του Νίκου Αντύπα, του συνθέτη που έφυγε την περασμένη Τρίτη από τη ζωή.
Με λουλούδια στο χέρι συγγενείς, φίλοι, αλλά και συνεργάτες του Νίκου Αντύπα έφτασαν στην εκκλησία του Αγίου Νικολάου στη Ρηγίλλης για τον τελευταίο αποχαιρετισμό.
Ο Νίκος Αντύπας άφησε την τελευταία του πνοή σε ηλικία 68 ετών, ύστερα από σύντομη νοσηλεία στο νοσοκομείο, λόγω του εγκεφαλικού επεισοδίου που είχε υποστεί.
![αντυπας](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2022-02/antypas.jpg?itok=F-XFaFXD)
Ολο το ελληνικό πεντάγραμμο ήταν εκεί για το τελευταίο «αντίο». Ανάμεσά τους η επί χρόνια συνεργάτιδα και φίλη του Αλκηστις Πρωτοψάλτη, η Ελευθερία Αρβανιτάκη, η Χάρις Αλεξιου, η Άννα Νταλάρα, ο Γιώργος Νταλάρας, ο Βασίλης Λέκκας, ο Νίκος Ζιώγαλας, η Ευανθία Ρεμπούτσικα, ο Παναγιώτης Καλαντζόπουλος, ο Μανώλης Φάμελλος, η Λίνα Νικολακοπούλου, ο Γιώργος Θεοφάνους, η Γιώτα Νέγκα.
![κηδεια](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2022-02/kideia.jpg?itok=8g-Z85R-)
![Άλκηστις Πρωτοψάλτη-Ελευθερία Αρβανιτάκη](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2022-02/protopsalti.jpg?itok=mwXDGgHk)
![Άννα Νταλάρα-Γιώργος Νταλάρας](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2022-02/dalaras.jpg?itok=IJgcFP6L)
![Άλκηστις Πρωτοψάλτη-Ελευθερία Αρβανιτάκη-Γιώτα Νέγκα](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2022-02/arvanitaki.jpg?itok=9gQbmUEp)
![χαρις αλεξιου](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2022-02/alexiou.jpg?itok=-qTjwW2n)
Η εκκλησία πλημύρισε από στέφανα, ενώ πολλοί κατέθεσαν χρήματα στους λογαριασμούς της «Κιβωτού του Κόσμου», όπως ήταν η επιθυμία της οικογένειας.
![κηδεια](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2022-02/adypas.jpg?itok=0-h08yVe)
![Λίνα Νικολακοπούλου](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2022-02/nikolakopoulou.jpg?itok=Ii6nWG9Y)
![Ευανθία Ρεμπούτσικα](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2022-02/rempoutsika.jpg?itok=lPAKNdb_)
![Νίκος Ζιώγαλας](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2022-02/ziogalas.jpg?itok=3iuFXW86)
![Βασίλης Λέκκας](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2022-02/lekkas.jpg?itok=cAg4322J)
![Παναγιώτης Καλαντζόπουλος](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2022-02/kalatzopoulos.jpg?itok=w-Sr9cCs)
![Μανώλης Φάμελλος](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2022-02/famellos.jpg?itok=ZSMdEuex)
![Γιώργος Θεοφάνους](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2022-02/theofanous.jpg?itok=YYU_66pU)
![κηδεια](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2022-02/feretro.jpg?itok=7tIGZU0o)
![στεφανι](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2022-02/stefani.jpg?itok=UJfM9ANw)
![Αγ. Νικόλαος Ρηγίλλης](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2022-02/%CE%B5%CE%BA%CE%BA%CE%BB%CE%B9%CF%83%CE%B9%CE%B1.jpg?itok=9ZnxFRB5)
Φωτογραφίες: NDPphotos / ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΣ - EUROKINISSI