Μήνυμα προς κάθε Ελληνίδα και κάθε Έλληνα στέλνει ένας αστυνομικός από τις Καστανιές του Έβρου ο οποίος φυλά τα σύνορα της χώρας προκειμένου να αποτραπεί ένα μαζικό κύμα εισόδου προσφύγων και μεταναστών στη χώρα.
Στο βίντεο που ανήρτησε στον προσωπικό του λογαριασμό στο Facebook o Μιχάλης Αβέλλας υπογραμμίζει μεταξύ άλλων αναφερόμενος στην πανδημία του νέου κορωνοϊού, που μέχρι στιγμής έχει κοστίσει τη ζωή σε 4 συμπολίτες μας: «Εμείς σας φυλάμε, εσείς φυλαχτείτε. Μείνετε σπίτι».
Βίντεο: Το μήνυμα του αστυνομικού από την Καστανιές του Έβρου:
Μάλιστα ανήρτησε και μια φωτογραφία μαζί με συναδέλφους του από τις Καστανιές που δείχνει ότι οι συνοριοφύλακες βρίσκονται σε επιφυλακή.
![Οι Ελληνες συνοριοφύλακες στις Καστανιές του Εβρου](/sites/default/files/styles/in_article/public/inline-images/astynomikos-ebros.jpg?itok=kHdD68B4)
Ακολουθήστε το στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο