Ευτυχή κατάληξη είχαν οι έρευνες για τον εντοπισμό 88χρονης αγνοούμενης στη Δυτική Αχαΐα, όταν τα ίχνη της χάθηκαν το Σάββατο (11/2), από το σπίτι της.
Ειδικότερα, σύμφωνα με πληροφορίες του pelop.gr, ο «Δούκας», ο σκύλος της Κυνοφιλικής Ομάδας έρευνας και διάσωσης της 6ης ΕΜΑΚ Πάτρας, εντόπισε την ηλικιωμένη λίγο πριν τις 10:30 σήμερα το πρωί της Δευτέρας (13/2), δεύτερη ημέρα των ερευνών, σε χωράφι κοντά στις σιδηροδρομικές γραμμές. Η 88χρονη γυναίκα, είναι καλά στην υγεία της, ωστόσο μεταφέρθηκε για προληπτικούς λόγους στο Νοσοκομείο.
Η εξαφάνιση της ηλικιωμένης, δηλώθηκε στο Τμήμα Ασφάλειας Δυτικής Αχαΐας χθες, Κυριακή (12/2), οπότε και σήμανε συναγερμός για τον εντοπισμό της, καθώς αντιμετωπίζει καρδιολογικό πρόβλημα και λαμβάνει φαρμακευτική αγωγή.
Δείτε εικόνες από τη διάσωση της ηλικιωμένης στην Αχαΐα:
![Φωτογραφία: Pelop.gr](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2023-02/diasosi-axaia-13-2-23.jpg?itok=tXiOgUrL)
![Φωτογραφία: Pelop.gr](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2023-02/diasosi-axaia-1.jpg?itok=EM517lxh)
![Φωτογραφία: Pelop.gr](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2023-02/skylos-diasosi-13-2-23.jpg?itok=A9z-p62k)