Έναν ιδιαίτερα έξυπνο τρόπο σκαρφίστηκε Έλληνας ναυτικός για να περάσει παράνομα στη χώρα μας 30.000 ευρώ, λογάριαζε όμως χωρίς τον σκύλο της ΑΑΔΕ.
Ο ναυτικός αποβιβάστηκε στο αεροδρόμιο «Ελευθέριος Βενιζέλος», προερχόμενος από το Ντουμπάι, έχοντας κρύψει το συγκεκριμένο ποσό και 500 δολάρια ΗΠΑ σε πακέτα από τσιγάρα, συσκευασμένα σε κούτες και σε σακουλάκια καπνού.
![Χρήματα σε πακέτα τσιγάρα και καπνού προσπάθησε να κρύψει Έλληνας ναυτικός](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2021-10/koutes-tsigara-eurw.jpg?itok=nC8TDBSA)
Δεν είχε, όμως, υπολογίσει τον Μπαρτ, τον ειδικά εκπαιδευμένο σκύλο των τελωνειακών υπηρεσιών της Ανεξάρτητης Αρχής Δημοσίων Εσόδων, ο οποίος και... μυρίστηκε μετρητό.
Τα χρήματα κατασχέθηκαν. Όσο για τον ναυτικό, έχει επιληφθεί ήδη η Δικαιοσύνη.
Ακολουθήστε το στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο