Από τις ανατροπές που σημειώθηκαν στο β΄γύρο των αυτοδιοικητικών εκλογών δεν γλίτωσε ούτε ο δήμαρχος Ναυπλίου Δημήτρης Κωστούρος, ο οποίος έχασε από τον αντίπαλό του Δημήτρη Ορφανό.
Σημειώνεται πως ο δήμαρχος Δημήτρης Κωστούρος, ο οποίος πετούσε περιττώματα στον αντίπαλό του Δημήτρη Ορφανό, έχασε με μεγάλη διαφορά, παρά το γεγονός ότι στον πρώτο γύρο των εκλογών είχε προβάδισμα.
Στο 97,26% της ενσωμάτωσης, ο νέος δήμαρχος Ναυπλιέων, Δημήτριος Ορφανός συγκεντρώνει 63,69% έναντι του Δημήτρη Κωστούρου (36,31%) που πετούσε στην εξώπορτα το πρώτου περιττώματα και σκουπίδια για να τον εκδικηθεί.
![](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2023-10/nafplio-dimos-apotelesmata.jpg?itok=JU7MvB8J)
Ακολουθήστε το στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο