«Ομοψυχία» υπήρχε σε μία μικρή γωνιά της Ελλάδας στις Δημοτικές Εκλογές.
Στον Άγιο Ευστράτιο η δήμαρχος κατάφερε να συγκεντρώσει το 100% των ψήφων. Η Μαρία Κακαλή πήρε ομόφωνα το χρίσμα, μιας και ήταν η μοναδική υποψήφιος. Ετσι πήρε και τις 13 έδρες του Δημοτικού Συμβουλίου.
Ο Αγιος Ευστράτιος ή Άη Στράτης είναι νησί του βορειοανατολικού Αιγαίου. Διοικητικά ανήκει στην περιφερειακή ενότητα Λήμνου της περιφέρειας Βορείου Αιγαίου.
![Αποτελέσματα δημοτικών εκλογών 2019 / Δήμος Αγίου Ευστρατίου](/sites/default/files/styles/in_article/public/inline-images/Screenshot%20from%202019-05-27%2001-00-08.png?itok=Fw1HhA94)
Ακολουθήστε το στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο