Με 16 νέες μοτοσυκλέτες ενισχύεται η Ελληνική Αστυνομία ενισχύοντας τον στόλο των οχημάτων της Γενικής Περιφέρειας Αστυνομικής Διεύθυνσης Θεσσαλίας.
Στην ενίσχυση του στόλου των οχημάτων της Γενικής Περιφέρειας Αστυνομικής Διεύθυνσης Θεσσαλίας προχώρησε η Ελληνική Αστυνομία με την παραλαβή 16 νέων μοτοσυκλετών υψηλού κυβισμού Suzuki V-Strom.
Η προμήθεια των νέων μοτοσυκλετών που εντάσσονται στον στόλο της Ελληνικής Αστυνομίας πραγματοποιήθηκε μέσω συγχρηματοδότησης του Ευρωπαϊκού Ταμείου Περιφερειακής Ανάπτυξης, στο πλαίσιο του ΕΣΠΑ 2014-2020.
Οι 16 νέες μοτοσυκλέτες κατανέμονται σε υπηρεσίες της Γενικής Περιφερειακής Αστυνομικής Διεύθυνσης Θεσσαλίας και συγκεκριμένα 6 στη Λάρισα, 4 στη Μαγνησία, 3 στα Τρίκαλα και 3 στην Καρδίτσα.
![Μοτοσικλέτες Αστυνομία](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2021-05/Motosikletes-ELAS2.jpg?itok=0UUgyTRN)
Υπενθυμίζεται ότι εντός του 2020 η Ελληνική Αστυνομία υλοποίησε ένα από τα μεγαλύτερα εξοπλιστικά προγράμματα, με την παραλαβή (1.453) νέων οχημάτων, ενώ πρόσφατα παρελήφθησαν επιπλέον (239) οχήματα.
![Μοτοσικλέτες Αστυνομία](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2021-05/Motosikletes-ELAS3.jpg?itok=tcPmo8kj)
Με την προσθήκη των 16 νέων δικύκλων ενισχύεται σημαντικά και αναβαθμίζεται η επιχειρησιακή ετοιμότητα και ανταπόκριση των Υπηρεσιών της Γενικής Περιφερειακής Αστυνομικής Διεύθυνσης Θεσσαλίας και βελτιώνεται το επίπεδο των παρεχόμενων υπηρεσιών προς όφελος του κοινωνικού συνόλου.