Όλα τα αυτοκίνητα πόλης της Fiat, λόγω της χαμηλής κατανάλωσης καυσίμου και τις αντίστοιχες χαμηλές εκπομπές CO2, κινούνται ελεύθερα στο Δακτύλιο, ενώ απαλλάσσονται πλήρως από την καταβολή τελών κυκλοφορίας.
Τα Fiat 500 και Panda, εφοδιασμένα με το ήπιο υβριδικό σύνολο των 1.000κ.εκ. απόδοσης 70 ίππων, έκαναν διαθέσιμη για πρώτη φορά στην κατηγορία μια εξηλεκτρισμένη πρόταση με προσιτό κόστος και χαμηλή πολυπλοκότητα. Χάρη στον ηλεκτροκινητήρα BSG, τα 500 και Panda Hybrid, έχουν σημαντικά υψηλότερη απόδοσης στις χαμηλές ταχύτητες, λειτουργία ανάκτησης ενέργειας, δυνατότητα κίνησης με μηδενικούς ρύπους κάτω από τα 30 χλμ./ώρα, αλλά και συνολικά χαμηλές εκπομπές CO2 που κυμαίνονται από τα 114 γρμ./χλμ. έως και τα 120 γρμ./χλμ.
Δείτε περισσότερες λεπτομέρειες για τα μοντέλα της Fiat στο carandmotor.gr