Μια φωτογραφία που απεικονίζει τον ίδιο και τον σύντροφό του να φιλιούνται μπροστά από την ελληνική σημαία, ανήρτησε στο Instagram, αξιωματικός της ΕΛ.ΑΣ, με αφορμή την επέτειο της 28ης Οκτωβρίου.
Ο εν λόγω αστυνομικός είναι ιδιαίτερα γνωστός από τη δράση του υπέρ των ΛΟΑΤΚΙ κινημάτων, ενώ είναι και ενεργός στα social media.
Η φωτογραφία προκάλεσε αρκετά σχόλια στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης, με τον αξιωματικό της ΕΛ.ΑΣ. να επανέρχεται με νέα ανάρτηση, στον προσωπικό του λογαριασμό στο Facebook αυτή τη φορά και να γράφει:
«Ίδια Αγάπη, ίσα Δικαιώματα. Θα φιλιέμαι με όποιον θέλω και όπου θέλω».
Η ανάρτησή του
![Αξιωματικός της ΕΛ.ΑΣ. γιόρτασε την 28η Οκτωβρίου με ένα φιλί στον σύντροφό του, μπροστά στην ελληνική σημαία | iefimerida.gr 0](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/stigmiotypo_apo_2018-10-31_01-43-36.png?itok=aL2QunW3)
Ακολουθήστε το στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο